Kategorie

Informace

Výrobci

  • Banner

Slovník pojmů

Zde je seznam nejčastěji používaných zkratek, které naleznete v našem obchodě.

  • RTR - Ready to run, modely jsou postaveny a balené a tak, aby byli ihned k použití. Pokud u konkrétního modelu něco chybí, je to napsáno v popisu.
  • RTF - Ready to fly, neboli model je dodávaný tak, aby mohl být ihned použit k letu.
  • KIT - Tyto modely jsou vlastně stavebnice. Modely bude potřeba složit, někdy i nalakovat karoserii a mnohé jsou bez elektroniky.
  • ARF (Almost Ready to Fly) - hotový potažený model připravený pro instalaci pohonné jednotky, palubní elektroniky, serv a dalšího vybavení. Je-li uvedeno, že balení obsahuje vše potřebné k dokončení modelu, je tím myšleno pouze drobné příslušenství jako jsou ovládací páky, táhla, podvozek, samolepky, může být přiložena např. nádrž, motorové lože apod. Model ve verzi ARF nikdy neobsahuje motor, regulátor, serva, přijímač, pohonné/přijímačové akumulátory a další současti pohonné jednotky a RC vybavení, není-li výslovně uvedeno jinak ! Označení motorů, serv, RC souprav apod. v tabulce s parametry modelu a v textu je u verze ARF jen informativní a uvádí pouze doporučené vybavení, nikoliv součásti balení !
  • ARC (All Ready to Cover) - hotový nepotažený model (tzn. pouze kostra trupu, křídla, ocasních ploch atd) připravený pro potažení vhodným potahovým materiálem a pro instalaci pohonné jednotky, palubní elektroniky, serv a dalšího vybavení. Je-li uvedeno, že balení obsahuje vše "potřebné k dokončení modelu", je tím myšleno pouze drobné příslušenství jako jsou ovládací páky, táhla, podvozek, samolepky, může být přiložena např. nádrž, motorové lože apod. Model ve verzi ARC nikdy neobsahuje motor, regulátor, serva, přijímač, pohonné/přijímačové akumulátory a další současti pohonné jednotky a RC vybavení, není-li výslovně uvedeno jinak ! Označení motorů, serv, RC souprav apod. v tabulce s parametry modelu a v textu je u verze ARC jen informativní a uvádí pouze doporučené vybavení, nikoliv součásti balení!
  • EPP (Expandovaný polypropylen) - Materiál vzhledem podobný polystyrénu s vlastnostmi vhodnými pro stavbu modelů, zejména pro začátečníky. Proti klasickému polystyreu má tu výhodu, že je pružný, tzn. snese hrubší zacházení a případné pády modelu. V případě poškození modelu EPP praskne čistým lomem a nedrolí se na kuličky jako polystyren. Lom se pak dá snad opravit sekundovým lepidlem nebo lepidlem Purex apod.
  • MODE - MOD - módy vysílačky - Módy určují způsob ovládání vrtulníků a letadel.Nejčastější jsou dva MOD 1 (plyn v pravo) a MOD 2 (plyn v levo). Málo používané MOD 3 a MOD 4
  • Gyroskop - gyroskop je stabilizační systém. Pomáhá vrtulníku udržovat rovnováhu. Ovládání je mnohem přesnější.
  • Modely a počet kanálů - obecně by se dalo říct co kanál to povel. U aut je to tak, že většina je 2 kanálová. U vrtulníků je to trošku jinak, 3 kanálové modely mají jeden kanál pro plyn, druhý pro směrovku (dopředu / dozadu) a třetí pro zatáčení (ocasní vrtulka). 4 kanálové modely jsou už reálnější a většinou řešené přes serva. Oproti tříkanálovým modelům umí naklánět listy a ovladatelně létat bokem. 6 kanálové modely jsou pak už plně akrobatické.

Follow us on Facebook